EXPO REAL 2019
Norbert Sawicki i Jakub Mianowski będą reprezentowali RMS podczas najbliższych międzynarodowych targów nieruchomości i inwestycji EXPO REAL, które odbędą się w dniach 7-9 października 2019 w Monachium.
Szkolenie zorganizowane przez MMC Polska
Zbigniew Świątkiewicz wystąpił w roli prelegenta podczas pierwszego dnia szkolenia zorganizowanego przez MMC Polska dla branży budowlanej (01/10/2019).
Turniej tenisa stołowego branży budowlanej
Drużyna RMS śladem lat ubiegłych weźmie udział w 4 edycji turnieju. Tym razem ufundowaliśmy także nagrody dla najmłodszych uczestników. Zachęcamy do udziału...
RMS na targach outsourcingu
Kancelaria RMS wraz z Milton Oaks (księgowość) oraz ARC Wierzytelności wzięła udział w targach outsourcingu na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 24.09.2019. Dziękujemy za spotkania i do zobaczenia w przyszłym roku
Szkolenia zorganizowane przez MMC Polska
Jakub Mianowski wygłosił prelekcję na temat solidarnej odpowiedzialności inwestora i generalnego wykonawcy w prawie cywilnym i prawie zamówień publicznych podczas pierwszego dnia szkolenia zorganizowanego przez MMC Polska
Szkolenie dla polskich przedsiębiorstw
Szkolenie dla polskich przedsiębiorstw przygotowujących się do wejścia na rynek niemiecki z udziałem Norbert Sawicki (RMS Mianowski Sawicki sp.k.) oraz Krzysztof Komorniczak (ECDP Group)- dziękujemy za udział i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zapytaniom - zorganizujemy kolejne. Do zobaczenia...
Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenie
Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.
RMS na targach nieruchomości w Cannes (MIPIM 2019)
31 października 2018: zmiany w Spółce
Od 31 października 2018 roku komplementariuszami Spółki są Jakub Mianowski i Norbert Sawicki. Stąd też zmiana nazwy na RMS Mianowski Sawicki sp. k.
Czerwiec 2016: turniej golfa
RMS był jednym ze sponsorów 15. Turnieju Golfa organizowanego przez Eurobuild CEE.
Kwiecień 2016: nowe biuro RMS
Mamy nowe biuro. Nasz aktualny adres to Chmielna 132/134.
Wrzesień 2014: DoubleTree by Hilton
W Warszawie otwarto nowy hotel – DoubleTree by Hilton. Pracowaliśmy przy jego budowie, udzielając pomocy prawnej inwestorowi
22 maja 2014: nowy artykuł
Na stronach Pulsu Biznesu ukazał się artykuł Norberta Sawickiego pt. Warto zawczasu przewidzieć źródła konfliktów. Zachęcamy do lektury.
Styczeń 2014: nowy komplementariusz
Miło nam zawiadomić, że mec. Jakub Mianowski został komplementariuszem w naszej spółce. Stąd też zmiana firmy na RMS Rastawicki Mianowski Sawicki sp.k.
Grudzień 2013: Wesołych Świąt
Z okazji Świąt i Nowego Roku 2014 życzymy Gościom odwiedzającym naszą stronę wszystkiego dobrego.
Maj 2013: Efektywna Firma 2012
Nasza spółka otrzymała tytuł Efektywnej Firmy 2012 i została sklasyfikowana w rankingu Instytutu Nowoczesnego Biznesu na 117. miejscu wśród 7082 podmiotów gospodarczych w województwie mazowieckim zbadanych pod względem efektywności prowadzonej działalności.
Prawnicy RMS w mediach
Norbert Sawicki udziela porad prawnych w zakresie prawa budowlanego w ramach serwisu Wolters Kluwer Polska – Pierwszy wybór profesjonalisty.
10 grudnia 2012: nowy artykuł
Na stronach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Piotra Czerwińskiego pt. Jak i kiedy inwestor powinien odbierać roboty budowlane. Zachęcamy do lektury.
Listopad 2012: World Justice Project 2012
Po raz trzeci nasza kancelaria współpracuje z programem World Justice Project. Przedsięwzięcie to – wspierane m.in. przez fundację Billa i Melindy Gatesów – ma na celu analizę i prezentację rozwiązań prawnych i praktyki prawa na świecie w zakresie ochrony praw człowieka, walki z korupcją i dostępu do wymiaru sprawiedliwości.
10 października 2012: nowy artykuł
Na stronach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Jacka Mikołajonka pt. Umowa kompleksowa albo o zastępstwo inwestycyjne to kłopot z głowy. Zachęcamy do lektury.
23 sierpnia 2012: nowy artykuł
Na stronach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Jacka Mikołajonka pt. Od zakupu działki do wniosku o wydanie dziennika budowy. Zachęcamy do lektury.
Kwiecień 2012: Stadion Miejski we Wrocławiu
Stadion Miejski we Wrocławiu został przekazany do użytkowania. Jest to kolejny obiekt sportowy przygotowany na EURO 2012, przy którym pracowała nasza kancelaria.
15 lutego 2012: nowy artykuł
Na stronach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Jacka Mikołajonka pt. Od kontraktu na budynek firmy do zawieszenia na nim wiechy. W artykule czytelnik znajdzie praktyczne porady, jak przygotować się do inwestycji budowlanej. Zachęcamy do lektury.
Styczeń 2012: farma wiatrowa
Energia odnawialna ma przyszłość. Miło nam zawiadomić, że pomogliśmy jednej z największych firm energetycznych w Europie uruchomić farmę wiatrową na Pomorzu. Wiatraki już pracują.
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt i Nowego Roku 2012 życzymy Gościom odwiedzającym naszą stronę wszystkiego dobrego.
Grudzień 2011: Stadion Narodowy
Stadion Narodowy w Warszawie został przekazany do odbioru. Pracowaliśmy na nim przez kilkanaście miesięcy, zapewniając jednemu z podwykonawców codzienną obsługę prawną. Jesteśmy dumni, że w tej pięknej konstrukcji jest cząstka naszej pracy.
Sierpień 2011: nowa siedziba RMS: Wilcza 50/52
W sierpniu 2011 przeprowadziliśmy się do nowego lokalu w budynku Wilcza House. Z żalem opuszczaliśmy poprzednią siedzibę i zaprzyjaźnionych sąsiadów, ale w starym lokalu było już dla nas za ciasno. A teraz z 6 piętra mamy prawdziwie paryski widok na dachy śródmiejskich kamienic.
Sierpień 2011: World Justice Project 2011
Drugi rok z rzędu nasza kancelaria współpracuje z programem World Justice Project. Przedsięwzięcie to – wspierane m.in. przez fundację Billa i Melindy Gatesów – ma na celu analizę i prezentację rozwiązań prawnych i praktyki prawa na świecie w zakresie ochrony praw człowieka, walki z korupcją i dostępu do wymiaru sprawiedliwości. Na zdjęciu: Okładka raportu World Justice Project 2011.
23 lutego 2010: nowy artykuł
Na stronach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Jakuba Mianowskiego pt. 10 sposobów na zabezpieczenie interesów w umowie. Autor przedstawia w nim praktyczny poradnik dla osób, które zawierają umowy cywilne, a więc dla wszystkich. Warto przeczytać.
4 lutego 2010: prawnicy RMS w TV
Prawnicy RMS występują w telewizji w roli ekspertów. Na zdjęciu: Jakub Mianowski w trakcie wywiadu dla TVN CNBC.
19 września 2009: Turniej Tenisowy Branży Budowlanej
We wrześniu 2009 roku Fundacja SOS dla Boksu Amatorskiego w Polsce, przy udziale naszej kancelarii, zorganizowała w Warszawie Turniej Tenisowy  Branży Budowlanej. Cały dochód z tej cieszącej się dużym powodzeniem imprezy został przekazany na statutowe cele Fundacji. W Turnieju wzięły udział  także osobistości świata sportu, w tym Andrzej Supron i Ryszard Szurkowski, który wygrał cały Turniej. Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski – zwycięzca Turnieju.
Wrzesień 2009: Fundacja SOS dla Boksu Amatorskiego
W 2009 roku nasza kancelaria pomogła przy utworzeniu Fundacji SOS dla Boksu Amatorskiego w Polsce. Celem Fundacji – założonej z inicjatywy Romana Mianowskiego i Polskiego Związku Bokserskiego –jest wspieranie młodych zawodników, szczególnie ze środowisk zaniedbanych, poprzez dotacje finansowe, fundowanie stypendiów, organizację obozów treningowych i promocję boksu. Na zdjęciu: Grzegorz Skrzecz i Roman Mianowski – inicjatorzy Fundacji.